Wybór liceum

Barter narzędziem darmowej reklamy. Jak z niego skorzystać?
Awatar użytkownika
karolka
Posty: 30
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:50

Wybór liceum

Post autor: karolka »

Jak sądzicie, czym kierować się przy wyborze liceum? Zastanawiam się nad Szkołą Europejską w Łodzi: https://szkolaeuropejska.pl/. Zależy mi na nauce angielskiego i na międzynarodowej maturze.
Awatar użytkownika
peksia
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2019, 0:27

Re: Wybór liceum

Post autor: peksia »

Zastanów się dokładnie nad najlepszym rozwiązaniem. Nie ma tutaj jednego wyjścia.
Cisza jest głosów zbieraniem.
Awatar użytkownika
Ona
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:29

Re: Wybór liceum

Post autor: Ona »

Kiedy już wybierzecie dla siebie odpowiednie liceum, pomyślcie również o nauce języka obcego. Jeśli chcecie uczyć się na przykład języka francuskiego, to polecam zapoznać się z ofertą szkoły językowej ProfiLingua na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online. To na pewno przyda się Wam w życiu i wpłynie pozytywnie na Wasz rozwój ;)
Awatar użytkownika
pani
Posty: 35
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:15

Re: Wybór liceum

Post autor: pani »

Faktycznie, wybór szkoły średniej wcale nie jest prosty, ale można ogarnąć, szukając informacji tam, gdzie trzeba, czyli na przykład na stronie Nowej Ery https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-bez-tajemnic . Wszystko, co zostało tam napisane, jest zgodne z prawdą, podane bardzo czytelne i zawiera najważniejsze wiadomości.
Awatar użytkownika
tatina
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2020, 17:31

Re: Wybór liceum

Post autor: tatina »

My wybraliśmy prywatne liceum. I jak narazie nie żałujemy tego wyboru. Teraz gdy wakacje się kończą to szukamy dobrze opracowanych podręczników np ten https://www.taniaksiazka.pl/sztuka-wyra ... 94159.html W tej księgarni znajdziecie podręczniki, karty pracy, ćwiczenia które ułatwiają dzieciom opanowanie wiedzy z danych przedmiotów.
Awatar użytkownika
twojeplusy
Posty: 41
Rejestracja: 10 lis 2019, 12:42

Re: Wybór liceum

Post autor: twojeplusy »

Jeśli chodzi o Warszawę to polecam tą szkołę - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha, to jedne z najlepszych LO w stolicy. Cieszy się taką opinią zarówno wśród uczniów jak i rodziców. Duża w tym zasługa grona pedagogicznego, które pracuje zgodnie z misją a nie z przypadku. Nie bez znaczenia jest też fakt wprowadzenia tam elementów dwujęzycznych, nauka języków przychodzi dużo łatwiej.
dżordżina

Re: Wybór liceum

Post autor: dżordżina »

Trzeba zadbać o odpowiednią edukację naszego dziecka. W tym celu warto zakupić różne pomoce naukowe i podręczniki do nauki. Bardzo duży wybór takich książek ma w swojej ofercie księgarnia online Tantis: https://tantis.pl/serie/nowe-slowa-na-start-8399 . Są to między innymi podręczniki do podstawówki i liceum.
Awatar użytkownika
Lela
Posty: 160
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:35

Re: Wybór liceum

Post autor: Lela »

A może liceum z maturą międzynarodową? Zastanawialiście się nad taką opcją? Na pewno zagwarantuje wam to sporo możliwości, no ale też trzeba właśnie dobre liceum wybrać. Ja jak szukałam takiego w Warszawie to nie było to większym problemem. Zdecydowałam się na Te Vizje Okopowa i było to strzałem w 10.
Megaman

Re: Wybór liceum

Post autor: Megaman »

Karolka, moim zdaniem powinnaś przede wszystkim zobaczyć na wyniki jakie osiągają maturzyści chodzący do danego liceum. Ale nie jest to jedyny czynnik. Może się okazać, że dobry nauczyciel przejdzie na emeryturę lub zachoruje i uczniowie pozostaną z zastępcą, który niekoniecznie musi ich odpowiednio przygotować do matury. Nie ma co się jednak załamywać. Wtedy trzeba zakasać rękawy i zacząć się uczyć samemu lub skorzystać z korepetycji - online lub stacjonarnych. Piszę ponieważ rok temu spotkał mnie dokładnie taki los, o którym pisałem wyżej. Gdyby nie samozaparcie i chęć dostania się na dobre studia, oraz zaangażowanie w korepetycje organizowane przez internet na platformie: https://dawiduczy.pl/ prawdopodobnie by się nie udało. A tak, pięknie zdałem maturę i jestem na studiach, o których marzyłem całe życie :)
ODPOWIEDZ