Rzepak - opłaca się?

Szukasz rady związanej z marketingiem i reklamą? Pytaj, pomożemy!
anita

Rzepak - opłaca się?

Post autor: anita »

Czy opłaca się obecnie zaczynać uprawę rzepaku? Nadal są z tego dobre pieniądze? Jak wygląda taka uprawa?
Awatar użytkownika
lukass
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2019, 22:10

Re: Rzepak - opłaca się?

Post autor: lukass »

Jeśli do takiej uprawy podejdzie się na poważnie, z odpowiednim przygotowaniem to na pewno będzie się opłacać. Od wyboru odmiany sporo już zależy, przygotowania ziemi. Trzeba też wiedzieć co robić w razie pojawienia się zmian chorobowych na liściach https://portal-ekologia.pl/choroby-rzep ... mi-walczyc . Im wcześniej wprowadzi się środki ochrony skuteczne tym lepiej dla uprawy i przyszłych plonów.
Michuś

Re: Rzepak - opłaca się?

Post autor: Michuś »

Zgadzam się z zdaniem, że jeśli zadba się odpowiednio o uprawę to posianie rzepaku może być bardzo opłacalne. Ważne, żeby zdecydować się na odpowiedni środek, który pomoże wzmocnić rzepak, co może się przyczynić nie tylko do zwiększenia odporności na różne czynniki stresogenne, ale także może przyśpieszyć ich porost i zaowocuje to żyznymi plonami.
ewiśka

Re: Rzepak - opłaca się?

Post autor: ewiśka »

Warto inwestować w rolnictwo i jego produkcję :) ale pamiętajcie, by nawiązać współpracę ze sprawdzonym dystrybutorem surowców, które są niezbędne także w przypadku żywności :) tu szczególnie polecam firmę OQEMA https://oqema.pl/. Rozbudowana oferta, indywidualne podejście do klienta, rozsądne ceny, sprawna realizacja zamówień.
Ferduś

Re: Rzepak - opłaca się?

Post autor: Ferduś »

Myślę, że jak najbardziej się opłaca ale pod warunkiem, że wiemy co i jak należy robić z takimi uprawami. Jak dla mnie dość istotną kwestią jest to co napisano na stronie https://www.zyciepabianic.pl/styl-zycia ... enicy.html i muszę przyznać, że faktycznie warto jest wiedzieć w jaki sposób wykonuje się zabieg skracania pszenicy.
ODPOWIEDZ