Studia

Miejsce na inne tematy.
Awatar użytkownika
Elo320
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2019, 17:33

Studia

Post autor: Elo320 »

Jak pewnie każdy jest zorientowany zaczyna się nowy rok akademicki dlatego warto, poczytać takie informacje https://gimnazjum-1.pl/dla-studentow/ , by być bardziej na bierząco z tym co obowiazuje na studiach.
Awatar użytkownika
Ona
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:29

Re: Studia

Post autor: Ona »

Same studia to moim zdaniem jeszcze nie wszystko. Warto również zadbać o znajomość języków obcych. Angielski każdy miał w szkole, może więc na studiach warto zapisać się na jakiś bardziej egzotyczny język? Co powiecie na kurs języka chińskiego organizowany przez https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ki/wroclaw? Czy ktoś z was miał może już styczność z nauką tego języka? Czy rzeczywiście jest taki trudny, jak się wydaje?
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 31
Rejestracja: 05 mar 2020, 22:10

Re: Studia

Post autor: Eugen »

Wiedza odnośnie nauki na studiach wyższych przydatna jest nie tylko młodzieży. Wielu dojrzałych ludzi też chce i potrzebuje bowiem zdobywać wykształcenie i tym samym lepsze perspektywy na rynku pracy. Ja np. mam zamiar zrobić studia podyplomowe. Interesują mnie zwłaszcza kierunki biznesowe, np. MBA. Na stronie Wyższej Warszawskiej Szkoły Biznesu: https://studia-mba.pl/ czytałem bowiem ostatnio, że wykształcenie menadżerskie cenione jest w wielu przedsiębiorstwach, w tym działających na skalę międzynarodową.

promocje mebli
Awatar użytkownika
pepe
Posty: 72
Rejestracja: 17 cze 2019, 22:43

Re: Studia

Post autor: pepe »

Nawet po ukończeniu edukacji możesz dalej się kształcić na uczelniach wyższych. Są różne studia podyplomowe np. podyplomowe studia podatkowe Na takie "podyplomówki" często można dostać dofinansowanie.
Awatar użytkownika
olpa
Posty: 33
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:49

Re: Studia

Post autor: olpa »

a jest ktoś z Was na jakimś kierunku medycznym ? Ja złożyłam papiery na położnictwo na prywatniej Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie i studiuje tu od października :) wysoki poziom, bardzo ciekawe zajęcia ( sporo praktyki np w szpitalach czy przychodniach). To dopiero kilka miesięcy ale już widzę, ze zdobędę tu porządne doświadczenie :)
maro
Posty: 55
Rejestracja: 15 sie 2019, 22:01

Re: Studia

Post autor: maro »

Moim zdaniem wybór studiów, to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Chodzi o to, żeby lubić to co się robi, mieć dobry fach i odpowiednie wykształcenie. Oczywiście ta praca potem to za godziwe pieniądze. Co do kierunku studiów to ciekawie wygląda https://www.ssw-sopot.pl/studia-dofinansowane-z-ue/ . Programy studiów SSW są akredytowane przez ACCA. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości.
Awatar użytkownika
emocja
Posty: 51
Rejestracja: 13 wrz 2019, 9:52

Re: Studia

Post autor: emocja »

Studia to dobra opcja jeśli wiemy, co chcemy robić w życiu, ale z drugiej strony teraz też są różne świetne kursy. Ciekawą ofertę znalazłam tu: https://edu-consulting-szkolenia.pl/szkolenia-bhp/. Można tam się zapisać na przykład na szkolenie bhp, kursy zawodowe takie jak kurs energetyczny i wiele innych. Myślę, że to ciekawa opcja, która pomoże zwiększyć swoje szanse na rynku pracy a w dodatku pomoże nam się rozwijać i poszerzać swoje umiejętności.
Awatar użytkownika
fikura
Posty: 74
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:00

Re: Studia

Post autor: fikura »

Wybór studiów nie jest rzeczą prostą, trzeba się dobrze zastanowić co chce się w przyszłości robić. Można nawet po maturze zrobić rok przerwy, poprawcować i zorientować się co będzie najlepszym wyborem. Jeśli będzie to kierunek techniczny, to polecam informatykę na uczelni http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-z ... nformatyka
Awatar użytkownika
Olga
Posty: 27
Rejestracja: 09 cze 2020, 13:37

Re: Studia

Post autor: Olga »

Wybór kierunku studiów jest trochę ciężki. Możemy studiować i nie znaleźć później pracy a możemy męczyć się na zajęciach. Ważne aby wybrać coś co nas interesuje aby w przyszłości czerpać korzyści nie tylko finansowe z pracy ale również się w niej spełniać. Ja zdecydowałam się na studia z administracji i nie żałuję tej decyzji :) Myślę jednak nad kolejnym kierunkiem bo chciałabym się dalej kształcić i rozwijać.
Awatar użytkownika
mareczko211
Posty: 57
Rejestracja: 01 cze 2020, 10:14

Re: Studia

Post autor: mareczko211 »

A jak sobie radzicie z pracą podczas studiów? Pytam, bo dopiero będę szedł do innego miasta i zastanawiam się jak dobrze można to pogodzić. Co do mojego CV to skorzystałem z kreatora https://ciekawecv.pl/ wydaje mi się, że nie mam tam już co poprawiać teraz tylko dobre oferty pracy, odrobina szczęścia i byc może się uda. Trzymajcie kciuki!
óska

Re: Studia

Post autor: óska »

Mnie akurat interesuje administracja warszawa studia , zawsze marzyłam o tym kierunku i mam nadzieję, że ostatecznie uda mi się spełnić to marzenie . Łatwo na pewno nie będzie, bo to wymagające studia, ale dam radę :)
Awatar użytkownika
noragami
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:14

Re: Studia

Post autor: noragami »

óska pisze: ↑30 wrz 2020, 15:40 Mnie akurat interesuje administracja warszawa studia , zawsze marzyłam o tym kierunku i mam nadzieję, że ostatecznie uda mi się spełnić to marzenie . Łatwo na pewno nie będzie, bo to wymagające studia, ale dam radę :)
Wiadomo że studia są wymagające, ale akurat w AEH możesz liczyć na pomoc najlepszych wykładowców
błysk

Re: Studia

Post autor: błysk »

Mam pytanie, jeśli chodzi o to, jak widzicie studia osteopatia https://ficomum.org/ na FICO-MUM? Może jakiś cudem są tutaj osoby, które się tutaj właśnie uczą? Chcę dowiedzieć się, jak wygląda to życie, ale także i czy będę w stanie sprostać tym studiom. Kto wie, co mi się przyda kiedyś. To jak?
któreś

Re: Studia

Post autor: któreś »

Ja jeszcze się zastanawiam szczerze, czy studia pielęgniarskie nie są moim powołaniem. Niby mam już administrację, ale jednak na długo to ja się tym zajmować bym nie chciała. I myślę o czymś takim właśnie. Może zapisał się ktoś do MUM w Warszawie na ten kierunek?

geodeta forum
Awatar użytkownika
doria
Posty: 92
Rejestracja: 03 sty 2020, 17:13

Re: Studia

Post autor: doria »

Wybór studiów to nie lada wyzwanie. Decyzja powinna być przemyślana. Ja kilka tygodni o tym myślałam i ostatecznie postawiłam na naukę w https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... formatyka/ na kierunki informatyki. Po takich studiach bez problemu będe mogła podjąć pracę w zawodzie.
Awatar użytkownika
noragami
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:14

Re: Studia

Post autor: noragami »

Jest to wyzwanie jasne, dlatego też warto czytać opinie i pytać się starszych kolegów jakie uczelnie polecają. W moim otoczeniu sporo osób chwali sobie tę warszawską uczelnię https://vizja.pl/ , do której i ja zamierzam składać papiery jeśli uda się zdać maturę ;)
łącka

Re: Studia

Post autor: łącka »

noragami pisze: ↑04 sty 2021, 21:46 Jest to wyzwanie jasne, dlatego też warto czytać opinie i pytać się starszych kolegów jakie uczelnie polecają. W moim otoczeniu sporo osób chwali sobie tę warszawską uczelnię https://vizja.pl/ , do której i ja zamierzam składać papiery jeśli uda się zdać maturę ;)
Popieram. Sporo osob do nas do AEH przyszło z innych uczelni i się odnalazło. Wiele zależy od samej atmosfery i wykładowców, jeśli możesz liczyć na wsparcie to zawsze jest łatwiej studiować, niż jak podchodzą do Ciebie jak do kolejnego nic nie liczącego się studenta
ODPOWIEDZ