Rozliczenie pit

Miejsce na inne tematy.
Rozmaś

Rozliczenie pit

Post autor: Rozmaś »

może wiecie jak z tym jest - pracowałam na etacie, w międzyczasie miałam jakieś drobne umowy o dzieło/zlecenie, zakończyłam pracę i założyłam DG - po zaksięgowaniu pierwszego miesiąca (korzystam z pomocy księgowej) dostałam informację, że nie płacę podatku/zaliczki (zdążyłam wystawić 1 fakturę na niewielką kwotę). Ale pracowałam wcześniej na etacie, więc zastanawiam się jak jest z tą kwotą wolną od podatku?
Nića

Re: Rozliczenie pit

Post autor: Nića »

Od naliczonego podatku odlicza się 556,02 - czyli podatek od tej kwoty wolnej. Od umów zlecenie nie pomniejsza się jej tylko od umowy etatowej - w proporcji 1/12 miesięcznie. Jeżeli pracowałaś np 6 m-cy to podatek miałaś już pomniejszony o 271,01 wiec teraz podatek z działalności pomniejszysz o pozostałą kwotę lub nie pomniejszysz wcale a na koniec roku pomniejszysz całość wg skali w której się zmieścisz, bo kwota wolna będzie właśnie zależała od tego w którym przedziale dochodowym się znajdziesz. Na tym portalu jest opisane, jak wyglądają obecnie progi podatkowe przy wspólnym rozliczaniu się. Poczytaj sobie.
Taśka0

Re: Rozliczenie pit

Post autor: Taśka0 »

Ja już mam rozliczony PIT od dawna :) no i przy okazji oddałam 1% podatku na fundację https://fundacjabirn.pl/wesprzyj/ Pracują nad bioniczną trzustką a to niesamowita okazja i możliwość dla cukrzyków. Mam nadzieje ze dzięki takiemu wsparciu im się powiedzie i uratują wiele osob
rozliczanią43

Re: Rozliczenie pit

Post autor: rozliczanią43 »

Jakbyś poszukiwał fajnego sposobu na szybkie rozliczenie się z podatku to polecam stronę darmowy program do rozliczania pit Dzięki tej stronie unikniesz błędów jakie możesz popełnić podczas ręczego wypełniania deklaracji. Fajnie też że ta aplikacja może wysyłac dokumenty drogą elektroniczną, co jest oczywiscie bezpieczniejsze niż wysyłka pocztą tradycyjną. Polecam
łaniaa

Re: Rozliczenie pit

Post autor: łaniaa »

Cześć, jak rozwiązać sprawę podatku ze Szwecji? Sama nie wiedziałam, że wyjadę, los mnie poniósł i nie było w tym nic złego, ale teraz muszę pomyśleć nad rozwiązaniami w kwestii rozliczenia. I znajomy pokazał mi takie https://deklaracje.se/rozliczenie-podatku-ze-szwecji/ miejsce i sądzę, że to może być moim celem. Co powiecie ogólnie?
ODPOWIEDZ