Problem z alkoholikiem

Miejsce na inne tematy.
Awatar użytkownika
Czajka
Posty: 52
Rejestracja: 15 kwie 2019, 14:33

Problem z alkoholikiem

Post autor: Czajka »

Słyszeliście może o sposobach leczenia alkoholizmu? Są podobno różne metody w zależności też od placówki leczniczej. Na przykład Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo ma swój specjalny autorski program. Wspaniale, że robią wszystko, aby pomagać osobom w nałogu. Jednak jak skłonić alkoholika do leczenia? To dopiero jest problem i prawdziwe wyzwanie dla bliskich.
Awatar użytkownika
Pilar
Posty: 98
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:17

Re: Problem z alkoholikiem

Post autor: Pilar »

No znam takie przypadki. Czasami jest to po prostu niemożliwe.
W tym momencie był mi zupełnie obojętny. Znaczył mniej niż odrobina trucizny czy ciało obce w ranie.
Awatar użytkownika
hanusia
Posty: 69
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:58

Re: Problem z alkoholikiem

Post autor: hanusia »

Jak wiadomo alkoholizm jest nałogiem, który niezwykle trudno zwalczyć. Głównie dlatego, że alkohol i zazwyczaj nie akceptują faktu, że są uzależnieni. Często można usłyszeć, że jeden dwa piwka wieczorem to nie alkoholizm. i na pewno każdy z was zna kogoś w swoim otoczeniu kto ma problem z alkoholem. Powinniśmy z taką osobą porozmawiać i spróbować namówić ją na leczenie w ośrodku Terapii Forest.

dzwoń z internetu za darmo na komórki
Awatar użytkownika
kaffior
Posty: 51
Rejestracja: 24 cze 2019, 9:57

Re: Problem z alkoholikiem

Post autor: kaffior »

tego się samemu nie pokona, nie wierze w to bo mieliśmy w rodzinie ten sam problem. Dopiero profesjonalna pomoc i terapia w https://tratwa.pl pomogła. Kilka tygodni i nasze życie zmieniło się całkowicie - Naprawdę warto skorzystać z tego typu pomocy
Awatar użytkownika
lukass
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2019, 22:10

Re: Problem z alkoholikiem

Post autor: lukass »

Skąd ja to znam... Mój dziadek miał problemy z alkoholem. Wiem, że najczęściej nie mamy pojęcia jak takiej osobie pomóc, co możemy zrobić. I nie robimy nic a uzależnienie się pogłębia. Zobaczcie na https://prozdrowotni.pl/jakiej-pomocy-u ... koholikowi jakie kroki możemy podjąć i jak powinno wyglądać profesjonalne leczenie.
Awatar użytkownika
fikura
Posty: 74
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:00

Re: Problem z alkoholikiem

Post autor: fikura »

Niestety, ale osoba uzależniona nie jest już sobą i sprawia wiele problemów. Nie mysli racjonalnie, rodzina też już przestaje dlatgo trzeba to leczyć. Krokiem pierwszym jest detoks http://www.ekliniki.pl/artykul/detoks-a ... lega/1984/ - na podanej stronie można przeczytać na czym on polega i jak przebiega
Awatar użytkownika
Olga
Posty: 27
Rejestracja: 09 cze 2020, 13:37

Re: Problem z alkoholikiem

Post autor: Olga »

Alkoholizm to ciężka choroba, która dotyka zarówno uzależnionego jak i jego bliskich. Warto jak najszybciej podjąć terapię/ leczenie aby odciąć się od nałogu. Często jedynym rozwiązaniem jest umieszczenie uzależnionego w ośrodku. Jeżeli szukacie sprawdzonego i zaufanego miejsca to Ośrodek Terapii Wiosenna jest godny polecenia.

skutki uboczne brania żelaza
Awatar użytkownika
kusssy
Posty: 10
Rejestracja: 01 cze 2020, 9:39

Re: Problem z alkoholikiem

Post autor: kusssy »

Problemy z alkoholem miewa coraz więcej ludzi, tylko że jedni mówią o tym otwarcie a inni nie. W każdym bądź razie bardzo ważne jest aby taką osobę uzależnioną wspierać w procesie wychodzenia z danego nałogu. Przede wszystkim bardzo ważne jest zgłoszenie się po pomoc do ośrodka leczenia uzależnień, gdyż tam otrzymamy należytą pomoc i wsparcie specjalistów. Jeśli szukacie takiego ośrodka to polecam Wam taki Ranking ośrodków terapii gdzie znajdziecie najlepsze ośrodki w jednym miejscu
zaciszać

Re: Problem z alkoholikiem

Post autor: zaciszać »

Problemy z alkoholikiem to dość trudne problemy. Bo jednak jest to pewien rodzaj choroby z którą sam alkoholik sobie nie poradzi. To też bardzo ważne jest wspieranie takiej osoby i przekonanie do odwyku. I tak bardzo dobrym wyjściem jest detoks alkoholowy jaki możemy odbyć w ośrodku Detoks Fenix. Wszak nie jest to typowy ośrodek leczenia uzależnień, tylko detoks. Fakt, że jest to bardzo stary ośrodek to wiemy, że bardzo dobrze sobie z każdym poradzą

UWAGA! nie płaci za usługi SEO
Harnaś

Re: Problem z alkoholikiem

Post autor: Harnaś »

Jako były alkoholik wiem jakim uciążeniem byłem dla mojej rodziny a zwłaszcza dla żony, która dzielnie znosiła moje kolejne wybryki. Wiem, że to anioł a nie kobieta. Twardsza była córka, która siłą zaciągnęła mnie do ośrodka Nefo. Miałem tam zapewnioną opiekę medyczną i terapeutyczną. Początkowo chciałem uciec bo tak brakowało mi wódki ale dałem radę.
Tośka21

Re: Problem z alkoholikiem

Post autor: Tośka21 »

To naprawdę poważne tematy. Właśnie dlatego powinniście jak najszybciej reagować gdy tylko zauważycie, że coś się z Wami dzieje nie tak. Akurat teraz jest o tyle prościej, że Klinika PsychoMedic.pl w Katowicach może przyjąć Was w dowolnym dniu tygodnia na poradę. Właśnie dlatego powinniście zadzwonić na numer 32 555 04 04 i umówić się do nich na wizytę.

wku kraków
Ilońka

Re: Problem z alkoholikiem

Post autor: Ilońka »

Czajka pisze: ↑12 gru 2019, 17:05 Słyszeliście może o sposobach leczenia alkoholizmu? Są podobno różne metody w zależności też od placówki leczniczej. Na przykład Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo ma swój specjalny autorski program. Wspaniale, że robią wszystko, aby pomagać osobom w nałogu. Jednak jak skłonić alkoholika do leczenia? To dopiero jest problem i prawdziwe wyzwanie dla bliskich.
Wszystkie sposoby na to jak pomóc alkoholikowi znajdziecie we wpisie na stronie Medyczny Detox
ODPOWIEDZ