Problem z alkoholem.

Miejsce na inne tematy.
Awatar użytkownika
hanusia
Posty: 69
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:58

Problem z alkoholem.

Post autor: hanusia »

Witam. Mój mąż nadużywa alkoholu, i wiem że potrzebuje leczenia, ale ciężko mu to przyjąć do wiadomości, twierdzi że nie jest alkoholikiem. ja znalazłam dla niego dobry ośrodek leczenia uzależnień Nefo ale jak go przekonać do leczenia, przeciez go siła nie zaciągnę. Może ktoś kto miał podobny problem poradzi mi co zrobić ?

buty ślubne róż
Awatar użytkownika
Minka
Posty: 21
Rejestracja: 19 lip 2019, 16:21

Re: Problem z alkoholem.

Post autor: Minka »

Musisz z nim dużo rozmawiać a jak nie będzie wyjścia to zamykaj go w domu żeby tylko wytrzeźwiał i zaczął normalnie myśleć. Nie kłuć się z nim jak jest pijany bo to nic nie da. Na drugi dzień nie będzie nic pamiętaj. Jak jest zupełnie trzeźwy na namów go na leczenie w ośrodku może być też ośrodek terapii Wiosenna w Ściejowicach jeśli masz nie daleko
Awatar użytkownika
Hebe
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2019, 18:07

Re: Problem z alkoholem.

Post autor: Hebe »

O tym, jaki jest wpływ alkoholu na organizm człowieka i jak destrukcyjnie on działa na zdrowie i życie, wiemy praktycznie wszyscy - myślę, że Twój mąż również zdaje sobie z tego sprawę. Uciekając w alkohol manifestuje coś, podobnie unikając leczenia, dlatego powinnaś działać naprawdę konkretnie i konsekwentnie, stanowczo. Przecież stajesz się współuzależniona nie robią nic, a mąż manipuluje Tobą i niszczy życie całej Waszej rodziny. Podejmij konkretne i stanowcze działania, żeby uratować to, co można! Przede wszystkim zdrowie!
Awatar użytkownika
znaczek
Posty: 40
Rejestracja: 03 cze 2019, 18:37

Re: Problem z alkoholem.

Post autor: znaczek »

Problem z alkoholem to już nie jest błahostka. Dlatego też jak sobie sami z tym nie radzimy to najlepiej jest zgłosić się o pomoc do specjalisty. A takich z reguły możemy znaleźć wszędzie. Najważniejsze aby sama osoba zainteresowana, czyli alkoholik chciał tego sam a nie robił tego z musu bo i taka terapia nie pomoże. Mój wujek jak już sam stoczył się całkowicie na dno to dopiero wtedy poprosił o pomoc i zgłosił się do ośrodka terapii uzależnień Nefo i tam mu pomogli
kłus

Re: Problem z alkoholem.

Post autor: kłus »

uzależnienie od alkoholu jest chorobą niszczącą człowieka. alkoholik musi sobie uświadomić że alkohol w stanowi poważny problem w jego życiu. i wtedy wielu uzależnionych decyduje się na leczenie Dopiero gdy ich życie legło w gruzach. jest wiele ośrodków w Polsce do których warto się zgłosić ale jeden z nielicznych jaki ja znam to Ośrodek Terapii Uzależnień nefo
Awatar użytkownika
izabela
Posty: 30
Rejestracja: 05 lip 2019, 10:23

Re: Problem z alkoholem.

Post autor: izabela »

Przekonać osobę uzależnioną się nie da, musi sam tego chcieć. Ale niech porozmawia z lekarzami w przychodni https://nasz-gabinet.pl/krakow/esperal/, oni mają autorytet oraz dobry wpływ na alkoholików. Opowie o skutkach choroby, o zaletach trzeźwości i być może to coś zmieni. Powodzenia!
Bożena

Re: Problem z alkoholem.

Post autor: Bożena »

Warto być świadomym tego, że takie problemy mogą doprowadzić Was nawet na skraj życia. Włąśnie dlatego warto być na pewno otwartym na różne formy pomocy. Akurat Klinika PsychoMedic.pl w Łodzi może być dla Was ogromnym wsparciem w tej nierównej walce, więc zajrzyjcie na https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ i sami się przekonajcie, dlaczego warto podjąć tam leczenie.
ODPOWIEDZ