Odpady w firmie

Miejsce na inne tematy.
Awatar użytkownika
emocja
Posty: 51
Rejestracja: 13 wrz 2019, 9:52

Odpady w firmie

Post autor: emocja »

Myślę, że warto korzystać z usług firm, które usuwają śmieci w odpowiedni dla środowiska sposób. Ciekawą ofertę znalazłam tu: https://esbud.pl/. Firma znajduje się w Poznaniu i oferuje skup elektrośmieci, wywóz mebli i niszczenie dokumentów. Myślę, że nie chodzi tu tylko o usunięcie niepotrzebnych rzeczy i niechęć dostania mandatu, ale przede wszystkim liczy się nasze środowisko i to jak o nie dbamy. Macie jakies doświadczenie w tym zakresie?
Awatar użytkownika
olga23
Posty: 21
Rejestracja: 26 lut 2020, 18:41

Re: Odpady w firmie

Post autor: olga23 »

Odpady w firmie są bardzo ciężko czasem do ogarnięcia, ponieważ nie jest łatwo wszystko ogarnąć tak jak by się chciało. Ostatnio jednak fachową firmę widziałam na https://www.bys.pl . Mają tam mnóstwo ciekawych propozycji w dobrej cenie.
jjustić

Re: Odpady w firmie

Post autor: jjustić »

To, że jest firma i są odpady, to jest wiadome i równoważne. Nie można produkować, bez możliwości na przykład powstawania odpadów. Najważniejsze jest, co my z nimi robimy. Można przecież postępować ekologicznie i wcale nas to nie będzie dużo kosztować. Takie maszyny do recyklingu od firmy Bergmann-Polska drogie nie są. A jak dużo nam dają na co dzień.
Bartłomiej

Re: Odpady w firmie

Post autor: Bartłomiej »

emocja pisze: ↑30 cze 2020, 20:07 Myślę, że warto korzystać z usług firm, które usuwają śmieci w odpowiedni dla środowiska sposób. Ciekawą ofertę znalazłam tu: https://esbud.pl/. Firma znajduje się w Poznaniu i oferuje skup elektrośmieci, wywóz mebli i niszczenie dokumentów. Myślę, że nie chodzi tu tylko o usunięcie niepotrzebnych rzeczy i niechęć dostania mandatu, ale przede wszystkim liczy się nasze środowisko i to jak o nie dbamy. Macie jakies doświadczenie w tym zakresie?
Zgadzam się z Tobą. Ochrona o środowisko jest obecnie bardzo ważna, jednak jeżeli komuś na niej nie zależy, to powinien wziąć pod uwagę, to jakie kary mogą go czekać za nielegalną utylizację odpadów. Z własnego doświadczenia mogę polecić firmę http://kontenernagruz.eu/kontenery-na-odpady-opole.php
Predator
Posty: 107
Rejestracja: 27 wrz 2019, 9:13

Re: Odpady w firmie

Post autor: Predator »

W kwestii odpadów najlepiej sprawdzają się kontenery samowyładowcze Tippo. Mamy je u siebie na magazynie i ułatwiają one sprawę w znaczącym stopniu. Polecam! Można je znaleźć w sklepie Skladuj24
Awatar użytkownika
Ona
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:29

Re: Odpady w firmie

Post autor: Ona »

Ważne jest to, aby odpowiednio segregować śmieci nie tylko w domu, ale również i w firmie. Jeśli chodzi o worki do segregacji, to widziałam, że można je za nieduże pieniądze nabyć na stronie internetowej https://www.swiatworkow.pl/worki-na-smieci/ - wygodnie i bez wychodzenia z domu :)
Awatar użytkownika
twojeplusy
Posty: 41
Rejestracja: 10 lis 2019, 12:42

Re: Odpady w firmie

Post autor: twojeplusy »

Odpady takie jak ścieki transportowane są przez układy przepompowni, firma Bartosz https://www.bartosz.com.pl/oferty/uklad ... e-sciekow/ to specjaliści od układów przepompowni ścieków. Należy pamiętać że układy tego typu muszą cechować się wysoką wydajnością, od tego zależy sprawność procesu produkcji a w zakładzie komunalnym sprawność działania, każda awaria może być bardzo groźna. Firma Bartosz słynie z bardzo dobrej jakości i niskiej awaryjności.
małwa

Re: Odpady w firmie

Post autor: małwa »

W sumie wiele rzeczy trzeba dopilnować, a nie jedynie brać się za to, co jest typowe dla ekologii. Mam na myśli na przykład to, że można Watermark pompa głębinowa montować i do niej robić studnię. Wiem, że koniecznie ważne jest tutaj to, aby wszystko było w dobrym tonie, dlatego warto sprawdzać wiele opcji.

aluminiowe laptopy
Tuż

Re: Odpady w firmie

Post autor: Tuż »

Udało mi się znaleźć naprawdę ciekawą firmę https://www.ekomeritum.pl która zajmue się stricte ekologią. Moim zdaniem, mają doskonałą ofertę, bo można tam wszystko bezproblemowo załatwić: od pozwoleń po audyty ekologiczne, pomiary, czy też badania lub szkolenia i sprawozdania. Warto sprawdzić.
Bartłomiej

Re: Odpady w firmie

Post autor: Bartłomiej »

Ja jestem dużym zwolennikiem proekologicznych działań. Niedawno nawiązałem współpracę z firmą https://www.mag-bar.pl. Zajmują się skupem folii i plastiku oraz przetwórstwem tworzyw sztucznych. Swoje usługi wykonują profesjonalnie, kompleksowo i terminowo. Sądzę, że będą w stanie Ci pomóc.
Mónlight

Re: Odpady w firmie

Post autor: Mónlight »

Wywóz odpadów zleca sie odpowiedniej firmie. Taka prawda. Natomiast jesli chodzi o odpady już takie bardziej niebezpieczne, to tutaj takim transportem odpadów zajmuje się np firma taka jak tutaj https://www.wektorsc.eu Firma zajmuje sie obiorem i transportem odpadów niebezpiecznych a także czyszczeniem kanalizacji przemysłowej.
Awatar użytkownika
kreda
Posty: 165
Rejestracja: 19 gru 2019, 20:40

Re: Odpady w firmie

Post autor: kreda »

Z tego co mi wiadomo, to odbiorem elektrośmieci z firm zajmuje się doświadczona firma https://odbioryfirmowe.pl/ Działają na terenie takich miast jak Warszawa, Gdańsk czy Gdynia. Najlepiej będzie jeżeli zajrzysz na ich stronę www - tam znajdziesz więcej informacji.
Awatar użytkownika
mamimi
Posty: 114
Rejestracja: 18 lut 2020, 19:37

Re: Odpady w firmie

Post autor: mamimi »

Ostatnio zastanawiałam się, do kogo mogłabym się zwrócić w kwestii pozbycia się zużytej elektroniki. Z tego, co wiem, nie można jej po prostu wyrzucić, ale na szczęście moja znajoma poleciła mi firmę odbiorydomowe.pl, która zdobyła duże doświadczenie w tej dziedzinie. Bez wątpienia muszę nawiązać z nimi kontakt, aby poznać więcej szczegółów.
ODPOWIEDZ