jak pielęgnować klinkier?

Miejsce na inne tematy.
Awatar użytkownika
albinafas
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2019, 12:02

jak pielęgnować klinkier?

Post autor: albinafas »

A konkretniej to bruk klinkierowy?
Na wiosnę planujemy zbudować nowy, porządny taras. I nie chcemy, żeby po paru latach pojawiały się widoczne pęknięcia, plamy i generalnie wszystkie pozostałe oznaki zużycia. Wstępnie dokonaliśmy wyboru wzoru po zapoznaniu się z katalogiem na stronie https://www.feldhaus.pl/ - teraz pozostaje kwestia, jak to potem utrzymać w idealnym stanie. Skoro klinkierowy bruk prezentuje się znakomicie, niech taki zostanie jak najdłużej.
I czego waszym zdaniem warto by używać podczas cotygodniowych porządków na takim ceglanym tarasie???
boryś

Re: jak pielęgnować klinkier?

Post autor: boryś »

Zarówno klinkier tarasowy jak i płyty betonowe, takie jak np. te: https://www.jadar.pl/produkty/kolekcja-colorblend.html wymagają czyszczenia i konserwacji. Nie jest to trudne, ponieważ na rynku mamy dostępnych mnóstwo różnych preparatów do betonu, kamienia i klinkieru. Można też zdecydować się na czyszczenie podłogi domowym sposobem- wodą z amoniakiem. Warto jedocześnie zainwestować w płyty, na które producent daje możliwie najdłuższą gwarancję. Ja dostałem ją od Jadar aż na 10 lat kupując płyty z kolekcji Colorblend.
adżela

Re: jak pielęgnować klinkier?

Post autor: adżela »

Nie znam się na tym wszystkim, ale wydaje mi się ogólnie, że warto poszukać kogoś, kto może nam pomóc w myciu elewacji na przykład. A takie oferty, plus na przykład czyszczenie tarasu ma w ofercie Rope Expert https://ropeexpert.pl/remonty-balkonow-i-tarasow/. Moim zdaniem powinniście się do nich zgłosić.

betania dom pomocy społecznej
ogóreczek

Re: jak pielęgnować klinkier?

Post autor: ogóreczek »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań https://goodbruk.pl/rekomendacje/
Kaźik

Re: jak pielęgnować klinkier?

Post autor: Kaźik »

Może zamiast klinkieru, użyj płyt tarasowych? Są bardzo wytrzymałe i będą Ci służysz długie lata. Jednak musisz pamiętać o tym, by użyć do nich fugi żywicznej, która jest dostępna w tym sklepie https://www.zafuguj.pl/. Dzięki niej, płyty tarasowe, będą o wiele lepiej zabezpieczone.
ODPOWIEDZ