Czym się tnie stal?

Miejsce na inne tematy.
Awatar użytkownika
makshik
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2019, 12:27

Czym się tnie stal?

Post autor: makshik »

Używa się do jakiś laserowych, diamentowych pił czy innego ustrojstwa?
Rzecz w tym że wiem jak wyglądają maszyny do cięcia stali, a nie bardzo mam pojęcie co się dzieje w środku. Na zdjęciach z http://stalimpex.eu/ widać tylko jakieś pokrywy, rzędy guzików i wskaźników (pewnie temperatury i ciśnienia). Ale brakuje mi jakiegoś materiału wizualnego, który zaprezentowałby cały ten proces od A do Z.
Może ktoś z Was dysponuje takim filmikiem, fotoreportażem, w ostateczności opisem technicznym :?:
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 31
Rejestracja: 05 mar 2020, 22:10

Re: Czym się tnie stal?

Post autor: Eugen »

Do cięcia stali najlepiej sprawdzają się maszyny CNC wyposażone w narzędzia diamentowe. Łatwiejsze względem obróbki są natomiast tworzywa konstrukcyjne takie jak np. poliamidy, którymi w wielu gałęziach przemysłu stal można zastąpić. O takich materiałach i ich zastosowaniu możesz poczytać na stronce https://sklep-metale.pl/tworzywa-konstrukcyjne . Co do ich cięcia czy frezowania proces przebiega podobnie jak w przypadku stali, z tym że jest szybszy, łatwiejszy. Mimo to, zawsze warto używać pił, frezów i wierteł dobrej jakości no i oczywiście porządnie naostrzonych.
Prąka

Re: Czym się tnie stal?

Post autor: Prąka »

W Krośnie zawsze zawoziłem cos do ciecia dla firmy - https://www.stalimpex.eu/ tak samo z zakupem. Firma posiada wszystko co potrzebne i związane ze stalą.
koło

Re: Czym się tnie stal?

Post autor: koło »

Do tego są przystosowane specjalistyczne maszyny CNC, które są zintegrowane z systemami klasy ERP do zarządzania produkcją i jakością danego wyrobu.
tomaszkłopak

Re: Czym się tnie stal?

Post autor: tomaszkłopak »

Laserowe cięcie czy gięcie blach to zadanie, które zlecam specjalistom z firmy https://ciecielaserem.net/ gdzie na miejscu posiadają nowoczesny sprzęt i zatrudniają najlepszych fachowców do tego rodzaju realizacji. Z terminami nie ma problemu, a realizacje są w stu procentach zgodne z wytycznymi projektowymi. Profesjonalna firma.
Mikołaj

Re: Czym się tnie stal?

Post autor: Mikołaj »

Sądzę, że możesz zastanowić się nad precyzyjnym cięciem wodą. Jest to niezwykle wydajna, dokładna i szybka metoda obróbki metali. Ja w tym zakresie współpracuję z firmą https://yachtconstructions.pl/precyzyjne-ciecie-woda. Dysponują precyzyjną maszyną Maxiem 1530 oraz doświadczoną kadrą zapewniającą błyskawiczną realizację zleceń. Myślę, że będą w stanie Ci pomóc.
Iść

Re: Czym się tnie stal?

Post autor: Iść »

Powiem tak, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował namiaru na jakąś sprawdzoną firmę, która w swojej ofercie ma cięcie laserowe blach, to proponuję w pierwszej kolejności zgłosić się do https://ciecielaser.pl/wycinanie-lasero ... i-profili/ Myślę, że mają oni na tyle duże doświadczenie, że z pewnością wykonają swoje zadanie na najwyższym poziomie.
BEZCYKLOWA

Re: Czym się tnie stal?

Post autor: BEZCYKLOWA »

Jak Wam się wydaje, czy warto cięcie laserem stali zamawiać? Jeśli tak, to jak w ogóle pod kątem kosztów to ogarnąć? Jakie są w porządku, a jakie już przekraczają nasze standardowe możliwości? Wiecie coś na ten temat?
Henryk62

Re: Czym się tnie stal?

Post autor: Henryk62 »

Witajcie! Mam pytanie odnośnie obróbki metali https://artgrom.pl/obrobka-metali/ Interesuje mnie, czy ktoś ma doświadczenia z firmami zajmującymi się tym na terenie Polski? Chciałbym dowiedzieć się o różnych technikach i materiałach używanych w obróbce metali. Może ktoś podzielić się swoją wiedzą na ten temat
Rafał33

Re: Czym się tnie stal?

Post autor: Rafał33 »

Cześć! Czy ktoś miał doświadczenie z wykorzystaniem frezowania CNC do obróbki stali przy produkcji przepierzeń, ścianek działowych i parawanów https://wado.net.pl/frezowanie-cnc/prze ... -parawany/ ? Chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat precyzji, jakości i możliwości zastosowania tej technologii w obróbce metalu w kontekście tworzenia tych elementów.
ODPOWIEDZ