Budowanie masy

Miejsce na inne tematy.
Awatar użytkownika
pubkicysta
Posty: 15
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:06

Budowanie masy

Post autor: pubkicysta »

Co Waszym zdaniem można robić, żeby zbudować masę, a potem rzeżbę?
Awatar użytkownika
pani
Posty: 35
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:15

Re: Budowanie masy

Post autor: pani »

Masą nazywamy mięśnie, wiesz o tym na pewno? Nie chodzi nam o "masę tłuszczową" , bo to jedynie możemy spalić, ale nic dobrego z tym nie zrobimy. Dlatego też musisz tak gotować https://sportsempire.pl/posilki-na-mase ... on-swiata/ , aby nabrać mięśni. By potem móc co wyrzeźbić. Bo tłuszczu nie rzeźbimy, a spalamy, więc nie będziesz dzięki temu na pakerka wyglądał ;p .
maro
Posty: 55
Rejestracja: 15 sie 2019, 22:01

Re: Budowanie masy

Post autor: maro »

Przy różnego rodzaju ćwiczeniach siłowych to dłonie się niszczą, bardzo. U mnie odciski, pęcherze były na porządku dziennym. Tylko potem problem co na to zaradzić. Kumpel dał mi na próbę trochę swojego kremu Afterworkout dla sportowców. Nie pomyślałem, że krem może tak błyskawicznie przynosić ulgę i regenerować. Zamówiłem sobie następnego dnia od razu, lepszego to chyba nie ma.
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 31
Rejestracja: 05 mar 2020, 22:10

Re: Budowanie masy

Post autor: Eugen »

Żeby zbudować masę, trzeba ćwiczyć-wiadomo:) Pomocne mogą być dieta bogata w białko (ewentualnie można stosować odżywki białkowe) no i glikogen. Jeśli chcecie się dowiedzieć dlaczego glikogen jest tak ważny, polecam przeczytać poradnik: https://cityfit.pl/blog/glikogen-paliwo-dla-miesni/ . Krótko mówiąc jest to cukier złożony, który dostarcza naszym mięśniom energii, co z kolei pomaga w treningach. Znajdziecie go w naturalnym, zdrowym jedzeniu: pieczywie, kaszy, płatkach oraz niektórych bakaliach.
ODPOWIEDZ