budowa domu

Miejsce na inne tematy.
gość

budowa domu

Post autor: gość »

Jestem na etapie szukania dla siebie odpowiedniego projektu domu. Zanim sie tego podjęłam, nie sądziłam ze bedzie tak trudno. Dopiero tutaj http://tani-dom.pl/ coś wiecej mi się spodobało. Ich projekty naprawdę są świetne. Wy stawiacie na nowoczesność czy klasykę?
Awatar użytkownika
ryska
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2019, 16:15

Re: budowa domu

Post autor: ryska »

Ja w ubiegłym roku miałam troszkę na głowie z budową domku letniskowego, gdzie zależało mi na przemyślanej i nowoczesnej konstrukcji na trochę dłużej niż miesiące letnie w roku. Sama konstrukcja to styl kanadyjski, natomiast jako ogrzewanie dobrałam piecyk na pellet od Defro https://www.defro.pl/ . Prosta i niewielka konstrukcja zaskakuje wydajnością, a do tego całość zajmuje niewiele miejsca. No i wokół jest czysto ;)
Awatar użytkownika
Ona
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:29

Re: budowa domu

Post autor: Ona »

Zanim zabierzecie się za budowę domu, trzeba będzie jeszcze wybrać jego projekt ;) Moim zdaniem warto przyjrzeć się ofercie Pracowni Architektonicznej MG Projekt na stronie internetowej https://www.mgprojekt.com.pl/. Jak widać do 11 maja trwa tam fajna promocja - można projekt swojego wymarzonego domu zamówić z 20% rabatem :)
gośka

Re: budowa domu

Post autor: gośka »

Warto również wybrać odpowiedni piec. Ogrzewanie pelletem jest bardzo korzystne dla nas jak i dla środowiska. Zamawiając sprawdzonej jakości pellet u http://www.maximer.pl/ zobaczysz, że jest to dobra inwestycja, pellet jest bardzo wydajny i ekonomiczny
węgielczarny

Re: budowa domu

Post autor: węgielczarny »

Przy budowie domu na pewno przyda się też wózek taczka japonka , może być używany do transportu materiałów budowalnych. Po budowie też znajdzie się dla niego wiele zastosowań np. w ogrodzie, to bardzo uniwersalny sprzęt, dzięki niemu nie będziemy musieli dużo dźwigać. Polecam MateoMarket, kupimy tam taki wózek w świetnej cenie.
Górski

Re: budowa domu

Post autor: Górski »

A wiecie jak wyglądają tralki? Jeśli nie, to zajrzyjcie sobie na stronę wmb. Tam mają bardzo ciekawie to zaprezentowane. Myślę, że jak tylko spojrzycie na obrazki, to od razu będziecie wiedzieli o co chodzi :) nawet nie wiedziałam, że te kolumny mają takie nazwy.
Kiść

Re: budowa domu

Post autor: Kiść »

Podczas remontu warto przemyśleć taką kwestie jaką są kontenery na gruz zielona góra. Myślę, że gdy zamowimy je odpowiednio wcześnie, to możemy nam to ułatwić sprawny przebieg remontu. Nie warto magazynować gruzu, bo później człowiek czuje się przytłoczony tym ogólnym bałaganem. Zgodzicie się ze mną?
Pawłowski Zenon

Re: budowa domu

Post autor: Pawłowski Zenon »

Jeżeli jesteśmy w temacie budowy domu to warto załatwić dobry kontener do którego będziemy mogli chować narzędzia a nawet będziemy mieli możliwość się w nim przespać. Znam jedną firmę, która może dostarczyć takie kontenery i jest to firma Panel System https://panelsystem.pl/kontakt/ . Kilka razy miałem przyjemność współpracować z nimi i powiem wam, że wszystko było zrobione na 5 z plusem. Polecam zapoznać się z ich ofertą bo mają dogodne ceny i działają co do godziny.

stopnie niedowidzenia
leśko

Re: budowa domu

Post autor: leśko »

Pamietajcie, że w trakcie budowy trzeba myśleć przyszlosciowo. Ważny jest nie tylko sam dom ale też ogrodzenie. My u siebie mamy od https://polbram.eu/ - serio bardzo dobra firma!
wikitrocha

Re: budowa domu

Post autor: wikitrocha »

Jakie znacie firmy budujące domy jednorodzinne na terenie województwa dolnośląskiego i śląskiego? Słyszałam dobre opinie na temat firmy Trudzia - znacie ją?
darjaan

Re: budowa domu

Post autor: darjaan »

Potwierdzam, ze MG Projekt ma fajne promocje. W naszym projekcie Willi Florydy 5 https://www.mgprojekt.com.pl/willa-floryda-5 zarobiliśmy tysiaka na promocji, ale też i dodatki w cenie projektu. To nas bardzo urządza, bo prawdę mówiąc, nie chcieliśmy się rozbijać, dopłacać... Wiadomo, że sama budowa jeszcze potrwa i pociągnie finanse, dlatego warto szukać ogólnie oszczędności.
ajnasz

Re: budowa domu

Post autor: ajnasz »

Dwa razy albo i więcej zastanówcie się z kim podpisujecie umowę!! Podwykonawca podwykonawcy nie równy o czym sama miałam okazję się przekonać. Kontakt z PAVLO BUD PAVLO HRYHORCHUK to tylko zmarnowany czas i pieniądze!!!
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 23
Rejestracja: 19 wrz 2019, 17:12

Re: budowa domu

Post autor: foxi »

Myślę ,że wiecie o tym ,że szanujące się firmy mają specjalny program do kosztorysów , dzięki któremu firmy te szybko i sprawnie są w stanie przygotować dla was kosztorys. Przed wyborem wykonawcy - firmy budowlanej , warto złożyć prośbę o wykonanie kosztorysu do kilku firm aby porównać oferty. Dopiero wtedy podejmujcie decyzję o wyborze wykonawcy.
ODPOWIEDZ