Aborcja

Miejsce na inne tematy.
Awatar użytkownika
doria
Posty: 92
Rejestracja: 03 sty 2020, 17:13

Aborcja

Post autor: doria »

Cześć! Chciałam zapytać co wiecie na temat aborcji i jak podchodzicie do tego tematu? Ja nigdy się tym nie interesowałam, do czasu kiedy moja młodsza siostra zaszła w niechcianą ciążę. Powiem wam, że na tej stronie https://wszystko-o-aborcji.pl/ znaleźliśmy bardzo dużo przydatnych informacji, które bardzo nam pomogły uporać się z tym problemem.
Małgosia

Re: Aborcja

Post autor: Małgosia »

Jeśli ktoś nie jest gotowy na ciążę, albo ma już dzieci i nie może sobie pozwolić na kolejne, nie ma środków na utrzymanie dziecka czy też ciąża stanowi zagrożenie dla matki lub dziecka albo dziecko może urodzić się z wadami genetycznymi to kobiety mają pełne prawo do przerwania ciąży. U nas niestety prawo jest pod tym względem surowe, ale już w Czechach jest aborcja jest legalna do 12 tygodnia ciąży, pomocy daleko szukać nie trzeba. 5 km za polsko-czeską granicą jest klinika https://klinikastonava.cz, można zadzwonić i poznać szczegóły, konsultanci mówią po polsku.
glamka
Posty: 55
Rejestracja: 19 cze 2019, 13:47

Re: Aborcja

Post autor: glamka »

Owszem ale wcześniej warto pomyśleć o skutecznej antykoncepcji, ja biorę tabletki vines kilka lat tak jak zaleca sie w ulotce i nie przytrafiłam mi się wpadka. A tabletki mimo że maja bardzo niską dawkę hormonów są bardzo skuteczne, potwierdzają to te https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10428158/ niezależne badania
Kaśka

Re: Aborcja

Post autor: Kaśka »

Małgosia pisze: ↑13 maja 2021, 14:18 Jeśli ktoś nie jest gotowy na ciążę, albo ma już dzieci i nie może sobie pozwolić na kolejne, nie ma środków na utrzymanie dziecka czy też ciąża stanowi zagrożenie dla matki lub dziecka albo dziecko może urodzić się z wadami genetycznymi to kobiety mają pełne prawo do przerwania ciąży. U nas niestety prawo jest pod tym względem surowe, ale już w Czechach jest aborcja jest legalna do 12 tygodnia ciąży, pomocy daleko szukać nie trzeba. 5 km za polsko-czeską granicą jest klinika https://klinikastonava.cz, można zadzwonić i poznać szczegóły, konsultanci mówią po polsku.
Z własnego doświadczenia mogę polecić w Czechach centrum ginekologiczne Aborcja.cz
karzełka

Re: Aborcja

Post autor: karzełka »

Mam pytanie do osób, które starały się o ciąże. Czy wiecie na przykład, jak ogarnąć temat niedoczynności tarczycy? U mnie na przykład takim problemem jest sytuacja, kiedy jest taka zależność: l-tyrozyna a niedoczynność tarczycy . Nie wiem, jak mam to ogarnąć, jakie mam mieć możliwości. Dajcie znać, proszę.
ODPOWIEDZ