Strona 1 z 1

Pomoc w uzależnieniu

: 15 gru 2019, 12:24
autor: Zafira
Wecie co jest najgorsze, gdy człowiek jest uzależniony? To, że nie potrafi powiedzieć sobie „STOP”. Dlatego bez względu na to, jaki jest nałóg, zawsze blisko powinna być jakaś osoba, która może pomóc i uświadomić cały problem. Najtrudniej jest namówić na leczenie i trzeba szukać różnych sposobów, aby skłonić do takiej decyzji. Najwłaściwszym byłoby skontaktowanie się w tej sprawie z Ośrodkiem Terapii Uzależnień Nefo.

torebka szary kuferek

Re: Pomoc w uzależnieniu

: 30 gru 2019, 18:07
autor: makumbowa
Zgadzam sie z Tobą. Moj brat jak stracil prace zaczal pic, zaczelo sie niewinnie od drinka wieczorem plus piwko potem czteropaki potem wodka i po czasie okazalo sie ze nie ma dnia gdy nie pije... mama plakala po nocach ze syn sie stacza, mnie bylo zal i mamy i brata i powiedzialam koniec, musisz facet zrozumiec ze praca taka czy inna to nie koniec swiata. Chodzil do psychologa jakis czas, potem do osrodka uzaleznien Tratwa w Wiśle i w koncu stanal na nogi. Ogarnal sie, znalazl inna prace a nawet ma dziewczyne :)

Re: Pomoc w uzależnieniu

: 13 sty 2020, 12:27
autor: hanusia
Skłonność do uzależnień występuje w społeczeństwie od dawna. Uzależnić się można od różnego rodzaju używek. W dzisiejszych czasach najczęściej spotykamy się jednak z alkoholizmem. Leczenie alkoholizmu na własną rękę jest praktycznie niemożliwe, bo samo zaprzestanie spożywania alkoholu nie jest równoznaczne z pokonaniem nałogu i wyleczeniem. Jedynym skutecznym sposobem w walce z chorobą jest poddanie się leczeniu pod fachowym okiem specjalistów w ośrodku terapii Forest.

Re: Pomoc w uzależnieniu

: 25 maja 2020, 9:43
autor: kaffior
Najlepiej się zgłosić do ośrodka pomocy. Nie ma lepszego rozwiązania niż taka profesjonalna pomoc. Na https://tratwa.pl/ poczytajcie jaką mają ofertę - nawet do 12 tygodni terapii stacjonarnej. To naprawdę długo i pozwala na osiagnięcie świetnych efektow

Re: Pomoc w uzależnieniu

: 20 mar 2021, 18:44
autor: Duuśka
Nałóg to okropna rzecz. Trzyma cię mocno w swoich szponach i nie chce tak łatwo puścić. Sprawdzałam nawet ostatnio z ciekawości statystyki. Wiecie ile procent polaków pali papierosy i nadużywa alkoholu? Na prawdę nie spodziewałam się aż tak dużej liczby. Ja należę do tych palących, ale przymierzam się do rzucenia w najbliższym czasie.

Re: Pomoc w uzależnieniu

: 28 lip 2021, 16:35
autor: Żurek
Ja nie rzucałem w ośrodku. Kiedyś brałem tabletki, teraz pomogła mi psychoterapia z kursem internetowym RESET 33 https://www.reset33.pl/. Najlepiej wydane pieniądze. Płacimy za kursy motywacyjne ogromne pieniądze a na kurs o rzucaniu palenia żałujemy. Błąd. Bo to inwestycja, potem zaoszczędzimy sporo hajsu na fajkach