Myślicie o emeryturze?

Miejsce na inne tematy.
władza

Myślicie o emeryturze?

Post autor: władza »

Witajcie, jak u Was wygląda oszczędzanie pieniędzy? Ja zastanawiam się nad ofertą prudential https://www.prudential.pl/kapital-na-przyszlosc macie może takie ubezpieczenie? albo jakieś inne? W jaki sposób zabezpieczacie środki finansowe na przyszłość?
łączka

Re: Myślicie o emeryturze?

Post autor: łączka »

Jasne że myślę o emeryturze mimo że mam jeszcze do niej sporo czasu ale uważam że o takich sprawach trzeba myśleć dużo wcześniej, pozostałam nawet w ppk, bo przekonał mnie facet który tu https://www.wykop.pl/wpis/54377527/czes ... m-podsumo/ wszystko dokładnie obliczył
jeż

Re: Myślicie o emeryturze?

Post autor: jeż »

Czasami mi się zdarzy pomyśleć o emeryturze, ale jakoś nieszczególnie wierze, że jej doczekam :) Wolę zabezpieczyć się dodatkowo, wpłacając dobrowolnie na fundusz obligacji. Myślę, że to pozwoli mi na lepszą i bezpieczniejszą przyszłość na odpowiednim poziomie.
Olaf

Re: Myślicie o emeryturze?

Post autor: Olaf »

Zrozumienie, jak umowa zlecenie wpływa na emeryturę, jest kluczowe dla planowania finansowego przyszłości. Składki na ubezpieczenie społeczne, w tym emerytalne, są obowiązkowe dla zleceniobiorców, o ile ich zarobki przekraczają minimalny próg. To, jak dużo i jak długo składki są odprowadzane, ma bezpośredni wpływ na wysokość przyszłej emerytury. Dokładne wyjaśnienie zasad, które regulują te kwestie, znajduje się pod adresem https://www.zrozumiecstarosc.pl/artykul ... a-skladki/ co może pomóc zleceniobiorcom w lepszym zrozumieniu ich praw i obowiązków.
ODPOWIEDZ