Bezpieczeństwo danych

Miejsce na inne tematy.
fań

Bezpieczeństwo danych

Post autor: fań »

Na ile ważne jest dla Was bezpieczeństwo Waszych danych? Jak często sprawdzacie czy firma która będzie przechowywać Wasze dane, posiada certyfikat iso 27001? Czy nie sprawdzacie takich rzeczy?
Waluś

Re: Bezpieczeństwo danych

Post autor: Waluś »

Dane są podstawą w prowadzeniu firmy w dzisiejszych czasach. Dlatego bardzo ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Niestety czasem zdarzenia losowe potrafią sprawić, że dane zostaną utracone. Jednak nawet z takiej sytuacji jest wyjście, mianowicie chodzi mi o usługi tej firmy https://www.fortisrecovery.pl/. Odzyskują dane z każdego nośnika. Mają wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu można im zaufać.
Arturo

Re: Bezpieczeństwo danych

Post autor: Arturo »

Zgadzam sie bo zachowanie bezpieczeństwa danych w firmie to wcale nie jest tak proste zadanie jak mogłoby się wydawać na początku, tym bardziej jak siec się rozrasta i ma coraz więcej pracowników oraz urządzeń. Tutaj też dlatego w dziale it dodatkowo wprowadziliśmy program nVision od axence zeby z jednego miejsca móc sprawnie przeprowadzać inwentaryzacje sprzętu i oprogramowania, zarządzać dostępami i zapytaniami czy przede wszystkim z modułu Dataguard zapewnić ochronę danych przed wyciekiem i zainfekowaniem sieci z pendrivow.
ODPOWIEDZ